Skip to main content

Express Elixir

04-11-2021

Chcesz natychmiast przekazać pieniądze bliskiej osobie, firmie lub instytucji? Zależy Ci na szybkim uregulowaniu zaległych opłat lub uniknięciu opóźnienia w spłacie raty kredytu bądź karty kredytowej Express Elixir w kilka sekund bezpiecznie przelejesz pieniądze z banku do banku – przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok.

Od 02 listopada 2021 r.  zarówno klienci indywidualni jak i instytucjonalni mogą korzystać w naszym banku z systemu Express ELIXIR Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. , który umożliwia wykonywanie przelewów pieniężnych do innych banków w ciągu zaledwie kilku sekund.

Przelew natychmiastowy można zrealizować tak samo łatwo jak tradycyjny. Wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną i wybrać opcję natychmiastowego przelewu Express Elixir. Po zaakceptowaniu transakcji pieniądze trafią do odbiorcy nawet w kilka sekund – szybko i bezpiecznie.

Dlaczego warto skorzystać z systemu Express Elixir:

  • dostępność – przelew natychmiastowy Express Elixir jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku,
  • szybkość – przelew Express Elixir wykonywany jest natychmiast – większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy,
  • wygoda – wystarczy zalogować się do swojego konta przez system bankowości elektronicznej lub aplikację mobilną banku i dokonać płatności,
  • bezpieczeństwo – Express Elixir obsługuje KIR, czyli instytucja, która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

System Express ELIXIR umożliwia klientom realizację przelewów krajowych w złotych, w trybie natychmiastowym. Limit pojedynczej transakcji:

   w placówce Banku:

    - z rachunku 4.000,00 zł ( max 3 x 4.000,00 zł dziennie )

    - w kasie 4.000,00 zł ( max 3 x 4.000,00 zł dziennie )

    w bankowości elektronicznej 4.000,00 zł ( max 3 x 4.000,00 zł dziennie )

Warunkiem realizacji przelewu jest dostępność usługi w banku odbiorcy.

Lista banków obsługujących płatności Express Elixir dostępna pod adresem https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/.

Szczegółowe informacje związane z kosztami realizacji przelewów Express ELIXIR znajdą Państwo w Taryfie prowizji i opłat Banku Spółdzielczego w Kornicy.

Pamiętajmy, zarówno bank nadawcy, jak i bank odbiorcy nie ponoszą odpowiedzialności za błędne wskazanie odbiorcy przez nadawcę przelewu. Podanie właściwego numeru rachunku bankowego to odpowiedzialność nadawcy przelewu – to nasza odpowiedzialność.

W związku z powyższym, zwracamy uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z bankowości internetowej i każdorazowej weryfikacji, czy widoczny na ekranie przed zatwierdzeniem transakcji numer rachunku bankowego, na który chcesz wykonać przelew, jest rachunkiem prawidłowym.